Ogłoszenia duszpasterskie - 23 sierpnia 2015 roku


 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić wspomnienia: jutro św. Bartłomieja Ap., odpust w parafii Strzyżowice, we wtorek św. Ludwika, w środę - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We czwartek św. Moniki, w piątek - św. Augustyna, a w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 2. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.00, nasza Parafia będzie przeżywać doroczne dożynki - nasze dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, za chleb powszedni, którym posilamy się w drodze do Domu Ojca. Gospodarzami tegorocznych dożynek są rolnicy z Czernikowa Karskiego i Czernikowa Opatowskiego, którym bardzo serdecznie dziękuję za włożony trud związany z przygotowaniem dożynek.

 3. Także w przyszłą niedzielę - z racji kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, pójdziemy na nasz parafialny cmentarz, aby zanieść dar modlitwy tym, którzy zginęli za Polskę. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 17.00, w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Przypominając o tym wydarzeniu, zwracam się z prośbą o uporządkowanie grobów tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 4. Zbliżają się uroczystości Narodzenia Matki Bożej - odpust w Sulisławicach. Z tej racji organizujemy pieszą pielgrzymkę do Sulisławic. Wyjście - 7 września o godz. 6.00, z przed kolegiaty. Chętnych do udziału w pieszej pielgrzymce prosimy o zapisywanie się w zakrystii bądź kancelarii.

 5. Na naszym parafialnym cmentarzu, jak co roku będą kontynuowane prace związane z montażem kolejnej alejki z kostki granitowej. Pragnę serdecznie podziękować p. Piotrowi Andzel, za kolejny już bezpłatny transport kostki granitowej z kopalni, z Dolnego Śląska.

 6. Pragnę podziękować serdecznie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty. Ofiary zostały złożone:
  z racji pogrzebu im. śp. Artura Szabata - 100 zł
  i od nowożeńców:
  Sabiny Wodnickiej i Przemysława Wróbla - 100 zł
  oraz Agnieszki Machula i Grzegorza Gołyski - 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdecznie Bóg zapłać.

 7. Dziękuję także bardzo serdecznie mieszkańcom z ul. Bat. Chłop. bl. nr 2, kl. I, za gorliwe sprzątanie kolegiaty. Do sprzątania przybyły cztery osoby: Anna i Marcin Słapek, Krzysztof Utnik oraz Robert Gubernat. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z Czernikowa Karskiego i Czernikowa Opatowskiego, którzy będą gospodarzami tegorocznych dożynek parafialnych.

 8. W ubiegłą niedzielę informowałem o potrzebie zatrudnienia nowego pana kościelnego w naszej parafii. Zgłosiły się trzy osoby. W chwili obecnej jedna z nich jest na próbnym okresie zatrudnienia.

 9. Naszym Parafianom i Drogim Gościom życzymy dobrej niedzieli i miłego wypoczynku wakacyjnego.

 10. Pomódlmy się jeszcze za zmarłą śp. Artura Szabata, którego odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku, polećmy także naszych zmarłych parafian, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2015