Ogłoszenia duszpasterskie - 16 października 2016 roku


 1. Przeżywamy październikowy czas różańcowy. W naszej kolegiacie nabożeństwo różańcowe w niedziele o godz. 16.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15.

 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienia. Jutro św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek 18 października - będziemy obchodzić święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu przypada święto patronalne Służby Zdrowia, w środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, w czwartek – św. Jana Kantego, w sobotę - św. Jana Pawła II, papieża.

 3. We czwartek, po Mszy św. o godz.18.00 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 4. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną  rozpoczynającą ŚWIATOWY TYDZIEŃ MISYJNY. Młodzież z Koła misyjnego przygotuje oprawę Mszy św. o 10.30, następnie będzie rozprowadzać różańce misyjne. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na misje.

 5. Także w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ojca Tomasza Galiego, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, z Klasztoru na świętym Krzyżu. Ojciec Tomasz wygłosili do nas Słowo Boże i podzieli się z nami sprawami związanymi z posługą Misjonarzy Oblatów w krajach misyjnych. Po każdej Eucharystii przed kościołem będzie rozprowadzał Kalendarze Misyj ne na rok 2017. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

 6. W ubiegłą środę nasza Parafia po raz 15 prowadziła całonocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Podczas czuwania polecaliśmy Matce Bożej Częstochowskiej naszą Parafię i wszystkie nasze rodziny. Uczestnicy czuwania zamówili Mszę św., która będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

 7. Dziś w kościołach całej Polski prowadzone jest liczenie wiernych na Mszach św. tzw. Domincantes, a także comunicantes - czyli udział wiernych w praktykowaniu Komunii św.

 8. Dziś w naszej parafii gościmy męski kwartet wokalny "Vyshyvanka" z Ukrainy. Kwartet wykonuje utwory muzyki kościelnej  i  ludowej. Zespół bierze udział w występach koncertowych, zarówno na Ukrainie i za granicą. Kwartet składa się z profesjonalnych muzyków, z wyższym wykształceniem muzycznym. Anatolij Oronovskyy - 1 tenor, Andriy Holodryha - 2 tenor, Petro Ivanon'kiv – baryton, Jurij Kohanskyy – bas. Po Mszy św. będzie można nabyć płytę CD z utworami w wykonaniu kwartetu.

 9. Zbliżają się dni szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tych dniach pójdziemy na cmentarz, aby porządkować groby swoich bliskich. Zwracam się z serdeczną prośbą o składanie liści i wypalonych zniczy do ustawionych pojemników.

 10. W kancelarii przyjmujemy na wypominki: roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe.

 11. Pragnę serdecznie podziękować za przekazane w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek - podczas obchodów tzw. Niedzieli papieskiej. Ofiary zostały przeznaczone na rzecz młodzieży uzdolnionej z rodzin ubogich.

 12. Dziękuję także serdecznie za ofiary, złożoną w ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty. Ofiary złożyli:
  Genowefa i Henryk Kołodziej z Jurkowic - 100 zł
  Krzysztof Kaptur - 100 zł
  oraz z racji pogrzebu im. śp. Ireny Sadaj - 100 zł
  Za przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 13. Dziękuję mieszkańcom z ul. Batalionów Chłopskich - domy jednorodzinne, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły cztery osoby. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Mendyka, Józefa Grudnia i Czerwińskiego.

 14. Wszystkim drogim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask i radości płynącej z bliskości Pana Boga.

 15. Polećmy jeszcze Miłosierdziu Bożemu zmarłych śp. Michała Szemraja, śp. Irenę Sadaj, których pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu. Miłosierdziu Bożemu polećmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2016