Ogłoszenia duszpasterskie - 1 maja 2016 roku


 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz, uwzględniając specyfikę poszczególnych obszarów duszpasterskich i potrzebę większej koordynacji działań pastoralnych, ustanowił nowy dekanat Kunów. W związku z tym, zostały zmienione również grancie naszego dekanatu i z dniem dzisiejszym odłączone zostały od dekanatu opatowskiego parafie: Ruszków i Wszechświęte. Parafie te zostały przyłączone do dekanatu Szewna.

 2. Rozpoczął się najpiękniejszy miesiąc roku, w którym Kościół w szczególny sposób wielbi Matkę Bożą śpiewem litanii ku Jej czci. Nabożeństwa majowe w naszej kolegiacie w niedziele i święta o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.

 3. Dziś z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 700. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu oraz wymiana tajemnic różańcowych i żywej drogi krzyżowej. Rozważania poprowadzi KŻR p.w. MB Fatimskiej p. Elżbiety Kudlińskiej.

 4. We wtorek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 12.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny - z udziałem władz naszego miasta, gminy i powiatu oraz przedstawicieli kombatantów, policji, szkół, rzemiosła, a także poszczególnych środowisk i grup zawodowych.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź dla obchodzących 1. piątki, od godz. 17.00. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 9.00.

 6. W liturgii kościoła będziemy obchodzić wspomnienia i uroczystości. W środę - wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków, w piątek - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 7. 1. Dziękujemy serdecznie za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty. Ofiary złożyli:
  p. Ewa i Krzysztof Stajniak z Okaliny Kolonia 21 - 100 zł
  bezimienna z ul. Kopernika bl. nr 1 - 100 zł
  z racji pogrzebu im. śp. Marii Janik - 100 zł
  oraz Parafialny Oddział Akcji Katol. przy parafii św. Marcina przekazał na światowe Dni Młodzieży w Krakowie ofiarę - 150 zł
  Ofiarodawcom za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

 8. Dziękuję także mieszkańcom Oficjałowa, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania kolegiaty zapraszamy mieszkańców Marcinkowic.

 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

 10. Pomódlmy się jeszcze za zmarłą śp. Marię Janik, Andrzeja Machulę, których w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy, odprowadzając na miejsce wieczne spoczynku. Naszą modlitwą ognijmy także zmarłych z naszych rodzin, których rocznicę śmierci będziemy obchodzić w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek ...

© 2003-2016