Ogłoszenia duszpasterskie - 26 lipca 2015 roku


 1. Z racji wspomnienia - św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie nowo nabytych samochodów i pojazdów mechanicznych. Przez to poświęcenie i modlitwę Kościół wyprasza wieloraką pomoc i opiekę Bożą dla kierowców i podróżujących oraz prosi, aby pojazdy nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia kogokolwiek oraz nie służyły celom niegodziwym. Wszystkie pojazdy do poświęcenia ustawiamy na parkingu przed Kolegiatą i wzdłuż ul. Grota Roweckiego. Przed wyruszeniem w drogę, winniśmy zawsze polecać się opiece św. Krzysztofa - patrona podróżujących. W sklepiku przy parafialnym można nabyć plakietki z modlitwą do św. Krzysztofa.

 2. Z racji przeżywanego Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy - Krajowy Duszpasterz Kierowców, zwraca się z serdecznym apelem o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę. O poszanowanie dla życia, bo ono jest darem Bożym! Do apelu przyłącza się również Policja, która na co dzień czuwa nad porządkiem i bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Apel Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest wywieszony w gablocie przed kolegiatą.

 3. W piątek, 31 lipca, o godz. 19.00, z racji 71 - rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, na dziedzińcu kolegiaty, opodal Bramy Warszawskiej, zostanie wykonany koncert zt. "Sen o Polsce", w wykonaniu artystów Opatowskiego Teatru Muzycznego. Reżyserem koncertu i autorem scenariusza jest p. Edyta Gwoździk. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym koncercie - w najbliższy piątek, godz. 19.00.

 4. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 17.15 – nabożeństwo fatimskie. Rozważania różańcowe poprowadzi Legion Maryi.

 5. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00, wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. oraz wymiana tajemnic różańcowych i żywej drogi krzyżowej. Rozważania poprowadzi KŻR pw. MB Nieustającej Pomocy p. Janiny Kaczmarczyk.

 6. Od najbliższej soboty, od godz. 9.00, można będzie już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

 7. W ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty zostały przekazane następujące ofiary:
  Od nowożeńców – Anny Duda i Ernesta Pacholczaka - 200 zł
  Z racji chrztu dziecka- Alicji Filipiak – od rodziców - 100 zł
  oraz ofiara bezimienna - 100 zł
  Ofiarodawcom za przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Po raz kolejny byli zaproszeni do sprzątania kolegiaty mieszkańcy z ul. Kopernika, z bl. nr 34, tym razem z II kl. I znów do sprzątania nikt nie przybył. Może kiedyś mieszkańcom tego bloku świątynia okaże się potrzebna.
  W najbliższą sobotę, do sprzątania kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika z bl. 36, kl. .

 9. Wszystkim drogim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, a odpoczywającym na wakacjach dobrego wypoczynku.

 10. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych parafian: zmarłą śp. Bogusławę Bonarek, którą w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy także Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2015