Ogłoszenia duszpasterskie - 4 grudnia 2016 roku


 1. Przeżywamy czas Adwentu, poprzez który przygotowujemy się duchowo do radosnego obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Pragniemy to uczynić zwłaszcza poprzez rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Będzie im przewodniczył - o. Michał Tomczak OMI - ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów z Sanktuarium ze Świętego Krzyża. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kolegiatą.
  Skorzystajmy z duchowych nauk i dobrze przygotujmy nasze serca na Boże Narodzenie.
  Przez cały Adwent o godz. 6.00 śpiewane są Godzinki, o 6.30 Msza św. roratnia.

 2. We czwartek - 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W tym dniu o godz. 12.00 obchodzona jest tzw. "Godzina Łaski". Matka Boża objawiając się w Montichiari powiedziała - Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia w południe obchodzono GODZINĘ ŁASKI dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Skorzystajmy z tego wielkiego przywileju, i przyjdźmy do świątyni, by czuwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski dla siebie i bliskich w tę jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe.

 3. Dziś, w czasie Mszy św. o godz. 10.30, dzieci kl. III otrzymają poświęcone medaliki. Jest to kolejny etap w przygotowaniu tych dzieci do I Komunii św.

 4. W kruchcie kolegiaty - panie z naszej nowopowstałej parafialnej Caritas rozprowadzają świece adwentowe na stół wigilijny. Są również do nabycia kartki świąteczne. Ofiary ze sprzedaży świec a także kartek świątecznych są przeznaczone na działalność parafialnej Caritas. Zechciejmy wesprzeć to jakże zbożne dzieło miłosierdzia.

 5. Tradycją naszej parafii jest także adwentowa akcja charytatywna - "serduszko". Celem tej akcji jest obdarowanie prezentami świątecznymi dzieci z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych. W sobotę - 17 grudnia, o godz. 11.00 paczki będą rozdawanie dzieciom, w Zajedzie świętokrzyskim w Jałowęsach. Już teraz wszystkim, którzy wspaniałomyślnie chcą włączyć się w to dzieło, składam serdeczne podziękowanie. Dziękuję także państwu Karbowniczakom z Jałowęs, którzy po raz kolejny zaprosili na świąteczne przyjęcie ok. 70 dzieci do Zajazdu świętokrzyskiego, także dzieci ze świetlicy środowiskowej.

 6. Pragnę również już teraz podziękować rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy zadeklarowali się jako dar ołtarza przekazać kwotę 2000 zł na potrzeby kolegiaty. Korzystając z promocji w ubiegłym tygodniu zostało zakupionych 12 nowych ornatów.

 7. Pragnę także podziękować za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na ogrzewanie świątyni i potrzeby kolegiaty. Ofiary złożyli:
  Rodzina p. Klimasów z ul. 16-go stycznia - 100 zł
  bezimienna z ul. Cegielnianej - 100 zł
  z racji pogrzebu im. śp. Marianny Pyza - 100 zł
  Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Dziękuję mieszkańcom z ul. Kopernika bl. Nr 3, numery mieszkań od 1 do 10, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły dwie osoby: Józefa Spustek i Stanisław Turski. Sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego składam serdeczne Bóg zapłać.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika bl. nr 1 - klatka III i IV.

 9. Wszystkim jubilatom i dzisiejszym solenizantkom - Barbarom - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożych łask i opieki św. Patronki.

 10. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłą śp. Mariannę Pyza, którą w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Miłosierdziu Bożemu polećmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, szczególnie tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek racz im dać Pani...

© 2003-2016