Ogłoszenia duszpasterskie - 19 czerwca 2016 roku


  1. W piątek, 24 czerwca, w liturgii przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - odpust w parafii Włostów.

  2. Również w tym dniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Z tej racji, o godz. 8.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy - dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź z racji zakończenia roku szkolnego, będzie we czwartek, od godz. 17.00. Prosimy rodziców, aby dopilnowali, by dzieci z Panem Bogiem zakończyły rok szkolny.

  3. Tradycyjnie 8 lipca, przez naszą parafię będzie przechodzić piesza Pielgrzymka z Warszawy do Miejsca Piastowego organizowana przez XX. Michalitów. Motywem przewodnim tej pielgrzymki jest wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy pijaństwa, narkomanii i rozwiązłości. Chrześcijańska miłość bliźniego domaga się od nas, abyśmy utrudzonych, młodych pielgrzymów, wędrujących pieszo z tak szlachetnych motywów przyjęli do swoich mieszkań i poczęstowali obiadem. Do Opatowa pielgrzymi planują przyjść w piątek, 8 lipca, ok. godz. 13.00. Prosimy już teraz o zgłaszanie adresów rodzin, które chciałyby przyjąć pielgrzymów na obiad do swoich domów.

  4. W ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty została przekazana ofiara w wysokości 100 zł od p. Stanisławy i Bronisława Stefańskich z Placu Obrońców Pokoju.Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

  5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Górnej i Nagórnej, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyło osiem osób: Helena Rylska, Jadwiga Miszczak, Danuta Ścibisz, Anna Religa, Anna Machula, Halina Ciszewska, Elżbieta Bień i Lidia Ceglecka. Z kolei 13 osób, które nie mogły przyjść do sprzątania, jak i osoby sprzątające przekazały ofiary na kwiaty w wysokości 240 zł Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
    W najbliższą sobotę do sprzątania kolegiaty, zapraszamy mieszkańców z ul. Polnej i Nowopolnej.

  6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

  7. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłego śp. Jacka Chanieckiego, którego w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku, Polećmy także wszystkich zmarłych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić: Wieczny odpoczynek...

© 2003-2016