Ogłoszenia duszpasterskie - 18 lutego 2018 roku


 1. Po przeżyciu środy Popielcowej i wymownej jej liturgii wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu, czasu duchowej przemiany i nawrócenia. Kierując się chęcią wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy własne i grzechy współczesnego świata, zechciejmy podjąć dobrowolne umartwienia. Niech będą nimi oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki - abstynencja od alkoholu, rezygnacja z palenia papierosów czy chociażby ograniczenie oglądania telewizji itp.

 2. W głębokim i należytym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam wielkopostne nabożeństwa, zwłaszcza te, które głęboko zakorzeniły się w religijności polskiej: Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale. W kolegiacie w każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o 15.30, dla starszych zaś o godz. 16.15. W tym tygodniu rozważania Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży poprowadzą ministranci, a dla starszych Stowarzyszenie Przyjaciół WSD i rodziny kapłanów rodaków.

 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane na tacę podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 4. Przy wyjściu z kolegiaty panie z Caritas naszej parafii rozprowadzają baranki wielkanocne. Zakupując je składamy wielkopostną jałmużnę na rzecz Caritas diecezji i parafii.

 5. Trwają zapisany na pielgrzymkę parafialną do północnych Włoch i południowej Francji m. in. do Pawii (miejsca pobytu św. Marcina) i do La Salette (miejsca objawień Matki Bożej). Pielgrzymka odbędzie się po zakończeniu roku szkolnego. Do chwili obecnej zapisały się 33 osoby. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc w autokarze.

 6. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary przekazane w ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty i planowane inwestycje na cmentarzu. Ofiary przekazali:
  Zygmunt Bilski - Okalina Wieś - 100 zł
  Zofia Wiśniewska – Dorzeczna 20 - 100 zł
  bezimienna z ul. Hejnickiego - 100 zł
  i z racji pogrzebów:
  im. śp. Stanisława Dziarmagi - 200 zł
  im. śp. Krystyny Czajkowskiej - 100 zł
  im. śp. Bogusława Krzysztofa Popka - 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 7. Dziękuję mieszkańcom Czernikowa Opatowskiego za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyło sześć osób: Krystyna Szostak, Ewa Pająk, Irena i Anna Sternik oraz Sylwia i Tomasz Rusak. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców Okaliny Wieś.

 8. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać m. in. "o tym jakim spowiednikiem był o. Pio". Na stoliku jest do nabycia także najnowszy numer "Miłujcie się". Cena 5 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 9. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych parafian: śp. Stanisława Dziarmagę, Krystynę Czajkowską, Bogusława Popka, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin, a szczególnie tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2018