Ogłoszenia duszpasterskie - 16 lipca 2017 roku


 1. Trwają zapisy na pieszą diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 4 do 12 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: "Nieść światło Ewangelii". Jeśli z naszej parafii będą osoby chętne do udziału w pielgrzymce, to będzie im towarzyszył ks. Sylwester Dul.

 2. W piątek 21 lipca o godz. 10.00, w kolegiacie opatowskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z racji święta patronalnego naszej policji. Msza św. została zamówiona przez Pana Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie mł. insp. Ryszarda Komańskiego.

 3. Z racji zbliżającego się święta patronalnego - św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę - po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie nowo nabytych samochodów i pojazdów mechanicznych. Przez to poświęcenie i modlitwę Kościół wyprasza wieloraką pomoc i opiekę Bożą dla kierowców i podróżujących oraz prosi, aby pojazdy nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia kogokolwiek oraz nie służyły celom niegodziwym. Wszystkie pojazdy do poświęcenia ustawiamy na parkingu przed Kolegiatą i wzdłuż ul. Grota Roweckiego.
  Pamiętajmy, by przed wyruszeniem w drogę, zawsze polecać się opiece św. Krzysztofa - patrona podróżujących.

 4. Pragnę dziękować serdecznie za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty. Ofiary złożyli:
  Narzeczeni: Patrycja Stępień - Kamil Mortka - 100 zł
  Nowożeńcy: Małgorzata Grzywacz i Maciej Stępień - 100 zł
  z racji pogrzebów: im. śp. Stanisława Dominika - 100 zł
  im śp. Kazimierza Zająca - 100 zł
  im. śp. Jana Stankowskiego - 100 zł
  oraz p. Iwona i Piotr Roszczypała - 200 zł
  Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Kopernika, z bl. nr 32 - numery mieszkań: od 11 do 20, którzy w dniu wczorajszym przybyli do sprzątania kolegiaty. świątynię sprzątała jedna rodzina. Bóg zapłać za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania kolegiaty, zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika z bl. nr 34, numery mieszkań od 1 do 10.

 6. Wszystkim drogim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, a odpoczywającym na wakacjach dobrego wypoczynku.

 7. Pomódlmy się jeszcze za zmarłych: śp. Stanisława Dominika, którego wczoraj odprowadziliśmy na miejsce wieczne spoczynku. Dziś o godz. 14.00 pogrzeb śp. Kazimierza Zająca, a we wtorek również o godz. 14.00 pogrzeb śp. Jana Stankowskiego. Polećmy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2017