Ogłoszenia duszpasterskie - 19 lutego 2017 roku


 1. Zbliża się czas wizytacji kanonicznej naszej parafii. Jak już było zapowiadane podczas wizytacji – 3 marca, Ks. Biskup odwiedzi chorych parafian, spotka się z rodzinami kapłanów-rodaków, a także z nauczycielami w szkole i przeprowadzi wizytację katechetyczną w jednej z klas gimnazjalnych. Przed Mszą św. wieczorową odbędzie się spotkanie z grupami duszpasterskimi, które działają przy parafii.
  Na spotkanie z Ks. biskupem pragnę zaprosić rodziców kapłanów pochodzących z naszej parafii. Spotkanie odbędzie się na plebanii - o godz. 15.30.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 3. W przyszłą niedzielę natomiast, po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie osób, których groby bliskich znajdują się na tzw. starym cmentarzu.
  Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową do Francji. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 5 maja br. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.

 4. Także w przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się doroczne 40-godz. Nabożeństwo Eucharystyczne, które trwać będzie przez kolejne trzy dni. Adorując Jezusa Eucharystycznego, uwielbiać będziemy Boga obecnego wśród nas, dziękować Mu za udzielone nam łaski i przepraszać za grzechy własne i grzechy całego świata.

 5. Pragnę dziękować za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty i planowane inwestycje na cmentarzu. Zostały przekazane ofiary przez:
  p. Lidię i Zdzisława Partyka Kadłubka - 200 zł
  p. Irenę i Macieja Lipko Bat. Chłopskich - 100 zł
  p. Irenę i Zdzisława Cieślak Jagiełły 29 - 100 zł
  p. Elżbietę i Henryka Kudlińskich Kopernika bl. nr 5 - 100 zł
  p. Antoninę i Józefa Targosz Marcinkowice - 100 zł
  bezimienna z ul. 1 Maja - 100 zł
  bezimienna z ul. Cegielnianej - 100 zł
  i z racji pogrzebów: im. śp. Marianny Kocznur - 100 zł
  im. śp. Heleny Kwiatkowskiej - 100 zł
  im. śp. Lucyny Chlebnej - 100 zł
  im. śp. Marianny Hejnickiej - 200 zł
  Za przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Kopernika bl. nr 5, numery mieszkań od 31 do 45, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły trzy osoby: Teresa Borek, Teresa Dzioba i Jerzy Chodorek. Z kolei 4 osoby, które nie mogły przybyć do sprzątania przekazały ofiary w wysokości 80 zł. Wszystkim składam serdeczne podziękowanie.
  W najbliższą sobotę, do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika bl. nr 5, numery mieszkań od 46 do 60.

 7. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych naszych parafian: śp. Mariannę Kocznur, śp. Helenę Kwiatkowską, śp. Lucynę Chlebny, które w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wieczne spoczynku. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłą śp. Mariannę Hejnicką z ul. Wąskiej 29 , której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.30. Prośmy także za wszystkich zmarłych z naszych rodzin, szczególnie tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić - Wieczny odpoczynek...

© 2003-2017