Ogłoszenia duszpasterskie - 14 grudnia 2014 roku


  1. Dziś, w trzecią niedzielę Adwentu, nasza Parafia rozpoczyna rekolekcje adwentowe. Przewodniczy im o. Tytus Piłat - dominikanin z Sandomierza, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kolegiatą. Dla przypomnienia pragnę tylko podać, że nauki dla starszych głoszone są także jutro, we wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9.00 i 17.00. We wtorek o 9.00 - nauka rekolekcyjna dla chorych. Z kolei młodzież zapraszamy na naukę rekolekcyjną - jutro na godz. 16.00, natomiast dzieci we wtorek - również na godz. 16.00.

  2. W środę 18 grudnia - dzień spowiedzi rekolekcyjnej - od godz. 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 16.30. W tym dniu będziemy również odwiedzać naszych chorych parafian z posługą sakramentalną od godz. 10.00 i po południu od godz. 14.30. Prosimy zgłaszać adresy chorych w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

  3. W kruchcie świątyni i w sklepiku przy parafialnym można nabyć świecę adwentową. Ofiary ze sprzedaży świec są przeznaczone na Caritas naszej diecezji.

  4. W sobotę, 20 grudnia, od godz. 11.00, w Zajeździe Świętokrzyskim w Jałowęsach, odbędzie się uroczyste zakończenie charytatywnej akcji "Serduszko", której celem jest obdarowanie prezentami świątecznymi dzieci z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych. Na tę akcję odpowiedziało kilkanaście osób. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspaniałomyślnie włączyli się w to dzieło i przygotowali paczki dla dzieci. Niestety jeszcze zostało do wzięcia wiele serduszek. Na ile to możliwe, weźmy do domu to serduszko-zaproszenie, aby przygotować paczkę świąteczną dziecku potrzebującemu pomocy. W sobotę, o godz. 11.00, dzieci wraz z opiekunami zostaną przewiezione do Jałowęs, gdzie będą uczestniczyć w uroczystym wręczeniu paczek. Dziękuję także pani Becie Karbowniczak z Jałowęs, za zaproszenie dzieci do Zajazdu świętokrzyskiego, na przygotowane dla nich posiłki i świąteczną zabawę. Paczki świąteczne akcji charytatywnej "Serduszko", będą przyjmowane w świetlicy środowiskowej w najbliższy czwartek, od godz. 15 do 18.

  5. W przyszłą niedzielę, Akcja Katolicka naszej parafii i Opieka Społeczna przy Urzędzie Miasta I Gminy organizuje opłatek dla osób samotnych i starszych. Spotkanie opłatkowe odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.00 - w świetlicy środowiskowej. Już teraz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom, tej jakże pięknej i bardzo wymownej inicjatywy.

  6. W ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty została złożona ofiara z racji pogrzebu im. śp. Tadeusza Adamskiego w wysokości 100 zł od p. Haliny Grys. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

  7. Dziękuję także mieszkańcom z ul. Kopernika bl. nr 3, kl. II, którzy w dniu wczorajszym przybyli do sprzątania kolegiaty. świątynię sprzątały - panie: Stefania Rybus, Teresa Dyka i Maria Kasprzycka. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego. W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika bl. nr 3, kl. III.

  8. Naszą modlitwą ogarnijmy śp. Tadeusza Adamskiego, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 13.00. Dziś natomiast w Parafii Ptkanów o godz. 13.30 pogrzeb sp. Zofii Niedbała - mamy ks. Jerzego Niedbały, który wspomaga nas w pracach duszpasterskich. Miłosierdziu Bożemu polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić: Wieczny odpoczynek...

© 2003-2014