Ogłoszenia duszpasterskie - 15 stycznia 2017 roku


 1. Dziś przypada 15 - ta rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Antoniego Gnoińskiego, byłego proboszcza naszej parafii, który swoją gorliwą pracą duszpasterską i zatroskaniem o restaurację naszej świątyni, przyczynił się znacząco do odnowy kolegiaty. Msza św., w rocznicę śmierci Ks. Prałata, zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z kolei we wtorek 17 - go stycznia, przypadają imieniny Ks. Prałata. W tym dniu zapraszamy na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy w int. byłego proboszcza - Ks. Antoniego.

 2. Pomoc Kościołowi w Potrzebie zajmuje się kompleksowym odbiorem wyeksploatowanego, zużytego sprzętu elektronicznego (kserokopiarki, drukarki, faksy, komputery, telefony, itp.). Sprzęt zostanie zabrany z parkingu naszej parafii we wtorek 17.01. o godz. 11.30.

 3. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, zapraszamy na spotkanie osoby, które mają groby bliskich na tzw. starym cmentarzu. Spotkanie związane jest z planowanymi w najbliższym czasie porządkami w tej części parafialnego cmentarza.

 4. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, w kolegiacie wystąpi Opatowski Teatr Muzyczny z koncertem kolęd zt. "Tajemniczy wieczór". Koncert został przygotowany pod kierownictwem p. Edyty Gwoździk i p. Magdaleny Szemraj. Serdecznie zapraszamy.

 5. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękujemy tym wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu, życzliwie przyjmowały nas do swoich domów. Jesteśmy wdzięczni za okazywaną serdeczność i gościnność. Dziękujemy za dzielenie się uwagami, dotyczącymi życia naszej parafii i za akceptowanie planowanych, kolejnych inwestycji zwłaszcza na naszej nekropoli. Dziękujemy za składane w czasie wizyty duszpasterskiej ofiary z racji kolędy. Serdeczne Bóg zapłać składam też wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby kolegiaty i planowane inwestycje na cmentarzu. Lista ofiarodawców będzie podana na zakończenie kolędy.


  W nadchodzącym tygodniu porządek wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

  16 stycznia (poniedziałek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.30

  - ul. Szeroka, ul. Szeroka 3
  - ul. Sienkiewicza bl. 18 i ul. Szeroka bl. 8

  17 stycznia (wtorek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.30

  - ul. Partyzantów bl. nr 6, ul. Partyzantów bl. nr 8, ul. Starowałowa bl. n. księgarnią)
  - ul. Sienkiewicza bl. 26, ul. Szeroka 2 - Kozi Rynek

  18 stycznia (środa)

  godz. 9.00 
  godz. 15.30

  - ul. Kościuszki, ul. Wąska, ul. Szeroka 28
  - ul. Nowa, ul. Wąska 27 i 29

  19 stycznia (czwartek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.30

  - ul. 16-go stycznia
  - ul. Jagiełły, ul. Kadłubka

  20 stycznia (piątek)

  godz. 9.00 
  godz. 15.30

  -ul. Partyzantów 1/7
  - ul. Leszka Czarnego, ul. Słowackiego bl. 4 i 5

  21 stycznia (sobota)

  godz. 9.00 

  - ul. 1 Maja, Sienkiewicza i Zacisze
  - Odwiedziny rodzin (indywidualne zaproszenia). Zakończenie kolędy


 6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom z ul. Kopernika 3a, numery mieszkań od 1 do 15, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły cztery panie: Zofia Cieśla, Małgorzata Książek, Beata Skrzypczak i Elżbieta Kidoń. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika 3a, numery mieszkań od 16 do 30.

 7. Naszą modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych parafian. Polećmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Ks. prałata Antoniego Gnoińskiego, którego dziś wspominamy 15 rocznicę śmierci. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2017