Ogłoszenia duszpasterskie - 24 sierpnia 2014 roku


 1. Dziś, nasza Parafia przeżywa doroczne dożynki. Nasze dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, za chleb powszedni, którym posilamy się w drodze do Domu Ojca. Gospodarzami tegorocznych dożynek są rolnicy z Oficjałowa, którym bardzo serdecznie dziękuję za włożony trud związany z przygotowaniem dożynek.

 2. Także dziś, z racji kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, pójdziemy na nasz parafialny cmentarz, aby zanieść dar modlitwy tym, którzy zginęli za Polskę. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 17.00, w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Po Mszy św. - poświęcenie nowej tablicy nagrobnej dedykowanej gen. Stanisławowi Gano.

 3. Jutro początek roku szkolnego. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. o Boże błog. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy…
  Także jutro zapraszamy wszystkich chętnych Parafian, a także wspólnoty parafialne do uczestnictwa w Jerycho różańcowym, zorganizowanym przez Prezydium Legionu Maryi. Jerycho różańcowe będzie trwało od godz. 6.45 do 12.15, w Kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 4. W tym dniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży - z racji I piątku i nowego roku szkolnego od godz. 16.30.
  Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 9.00 i 14.00.

 5. W sobotę, o godz. 9.00, w świetlicy parafialnej, odbędzie się organizacyjne spotkanie Kółka Misyjnego Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w pracy Koła Misyjnego w nowym roku szkolnym.
  Także w sobotę, o godz. 17.15, nabożeństwo fatimskie. Rozważania różańcowe poprowadzą katecheci i nauczyciele.

 6. W przyszłą niedzielę, 7 września na Jasnej Górze odbędą się dożynki ogólnopolskie. W tym dniu o godz. 5.00 z Opatowa wyruszy 10 autokarów z rolnikami. To już 9 Opatowska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę. Na ręce p. Stanisława Malinowskiego - organizatora i sponsora pielgrzymki - składamy podziękowanie za trud włożony w przygotowanie, tak licznej pielgrzymki z Opatowa na dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze.

 7. Również w przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00, wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. Rozważania poprowadzi KŻR - pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy - p. Janiny Kaczmarczyk.

 8. Zbliżają się uroczystości Narodzenia Matki Bożej - odpust w Sulisławicach. Na uroczystości do Sulisławic - Rodzina Różańcowa naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową. W tym roku, ze względu, że nie ma kto poprowadzić pieszej pielgrzymki do Sulisławic, jestem zmuszony odwołać pielgrzymkę.

 9. Za dwa tygodniu - 14 września, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 10. Na naszym cmentarzu zakończone zostały prace związane z montażem kolejnej alejki z kostki granitowej. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem wykonaliśmy 130 m. kw. alejki, na tyle bowiem mieliśmy środków finansowych. Prace będą kontynuowane w przyszłym roku.

 11. Pragnę podziękować serdecznie tym wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu złoży ofiary na prowadzone inwestycje na cmentarzu:
  Marian Kargul z ul. Słowackiego - 100 zł
  bezimienne: z ul. Kilińskiego - 300 zł
  z Legionów - 50 zł
  z Marcinkowic - 100 zł
  z racji pogrzebu im. śp. Marii Magdaleny Chodzyńskiej - 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdecznie Bóg zapłać.

 12. W miniony piątek wróciła z czuwania modlitewnego na Jasnej Górze grupa naszych parafian. Wszystkim pielgrzymom za udział w pielgrzymce i wielkie zaangażowanie modlitewne składam serdeczne Bóg zapłać. Pątnicy przekazali na rzecz parafii ofiary w wysokości 536 zł. Z ofiar tych, a także z ofiar złożonych przez parafian, zakupione zostały dwie latarnie procesyjne na kwotę 1800 zł.

 13. Pragnę bardzo serdecznie podziękować gospodarzom tegorocznych dożynek - mieszkańcom Oficjałowa za gorliwe sprzątanie kolegiaty i za przyozdobienie naszej świątyni pięknymi kwiatami.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców Okaliny Wieś.

 14. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłą śp. Marię Magdalenę Chodzyńską, którą odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku. Miłosierdziu Bożemu polećmy także wszystkich zmarłych parafian, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2014