Ogłoszenia duszpasterskie - 25 września 2016 roku


 1. W zbliżającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienia: we wtorek - św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, patrona Ks. Biskupa Seniora Wacława Świerzawskiego, we czwartek - św. Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała, w piątek - św. Hieronima i w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 2. W środę, 28 września, Legion Maryi przy naszej parafii, zaprasza do uczestnictwa w akcji: "Koronka do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic świata". Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odmówiona w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00.
  Miejsce spotkania - przy Bramie Warszawskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

 3. Dzieci, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o misjach i aktywnie włączyć się w pracę na rzecz misji zapraszamy na spotkanie w sobotę 1 października o godz.9 w świetlicy parafialnej.

 4. Od najbliższej soboty, rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Św. Jan Paweł II, wiele razy wzywał nas do umiłowania modlitwy różańcowej. Mówił: "modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia. Bierzmy zatem w tym miesiącu różaniec św. ze czcią w swoje ręce i zanośmy przed tron Boży nasze modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej.
  Zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwa różańcowe, a szczególnie nasze dzieci i młodzież. Różaniec w kolegiacie w niedzielę o godz. 16.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15.
  Rozważania różańcowe przez kolejne dni tygodnia będą prowadzić poszczególne wspólnoty i grupy modlitewne. I tak w:
  w poniedziałek - dzieci z kl. III i IV z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2
  we wtorek - młodzież z ZS Nr 1
  w środę - dzieci z kl. V - VI z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2
  w czwartek - młodzież Gimnazjum
  w piątek - Służba Liturgiczna Ołtarza i młodzież z KSM-u
  w sobotę - KŻR
  w niedzielę - Legion Maryi, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD, Nauczyciele.

 5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. Rozważania poprowadzi KŻR pw. św. Marcina - p. Barbary Rzepka.

 6. Pragnę dziękować serdecznie podziękować za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty.
  Zostały złożone ofiary: bezimienna z Armii Krajowej - 50 zł
  z ul. Szerokiej 3 - 200 zł
  i z racji pogrzebów: im. śp. Alicji Kocznur - 100zł
  im. śp. Marianny Rychlewskiej - 100 zł
  im. śp. Mateusza Dominika - 100 zł
  Ofiarodawcom za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 7. Pragnę jeszcze dziękować mieszkańcom z Placu Obrońców Pokoju za sprzątnie świątyni w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyło dwóch mężczyzn. Z kolei sześć osób, które nie mogły przyjść do sprzątania przekazały ofiary w wysokości 65 zł. Bóg zapłać wszystkim za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z Wąskiej 27 i 29.

 8. Wszystkim drogim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia, składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask i pokoju serca płynącego z bliskości Pana Bog.

 9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych śp. Alicję Kocznur, Adama Drabka, Mariannę Rychlewską, Kazimierę Forma, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Jutro o godz. 15.00 pogrzeb śp. Mateusza Dominika. Naszą modlitwą ogarnijmy także naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2016