Ogłoszenia duszpasterskie - 13 kwietnia 2014 roku


 1. Za nami rekolekcje wielkopostne, które duchowo przygotowały nas do przeżywania świąt Wielkanocnych. Dziękując wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przeżywanie parafialnych rekolekcji, w sposób szczególny pragnę podziękować przedstawicielom poszczególnych stanów i zawodów naszej parafii, za przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej, którą przeżyliśmy w ubiegły piątek.

 2. Dziś Niedziela Palmowa. Niedziela triumfu i poniżenia. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w etap Liturgii paschalnej, który umożliwia nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dziś w naszych kościołach święcone są palmy. W naszej parafii uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 10.30.

 3. Dziś o godz. 16.15 - nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 4. Dziś także, po Mszy św. o godz. 17.00, w naszej kolegiacie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opatowie. Serdecznie zapraszamy.

 5. Przed nami jakże niezwykłe i głębokie w wydarzenia religijne uroczystości Triduum Paschalnego. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku o godz. 18.00, natomiast liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.30.

 6. W Wielki Czwartek będziemy dziękować Bogu za dar ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po zakończonej liturgii wielkoczwartkowej - adorację Najśw. Sakramentu poprowadzi młodzież naszej parafii. W Wielki Piątek - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 8.30 do 13.00 - co pół godziny.

 7. W Wielkanoc - rezurekcja o godz. 6.00 - za Parafian. Następne Msze św. w naszej parafii o godz. 9.00, 10,30, 12.00, o godz. 15.30 Msza św. ślubna i ostatnia Msza o 17.00.

 8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego, zamieszczony jest artykuł poświęcony opatowskim pamiątkom Męki Pańskiej, znajdujących się w naszej kolegiacie i klasztorze OO. Bernardynów. Zachęcamy do lektury.

 9. Pragnę serdecznie podziękować Państwu Szarym i Jasińskim za przekazane na plebanię w dniu spowiedzi ciasto i pieczywo. Bóg zapłać.

 10. Także dzieci i opiekunowie ze świetlicy środowiskowej dziękują z przekazane ofiary, które zostały złożone w ubiegłą niedzielę, z racji zakupu świątecznych stroików.

 11. Dziękuję także za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty, z racji pogrzebów:
  im. śp. Jana Bińczaka - 100 zł
  im. śp. Zofii Bonatowskiej - 100 zł
  im. śp. Witolda Dudka - 200 zł
  oraz im. sp. Ireny Zalewskiej - 200 zł
  Rodzinom zmarłych składam serdecznie Bóg zapłać

 12. Dziękuję także mieszkańcom z ul. Leszka Czarnego, za gorliwe sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły trzy panie: Jolanta Gubernat, Jadwiga Malińska i Alina Pierścińska. Jedna osoba, która nie mogła przybyć przekazała ofiarę w wysokości 20 zł.. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego. We wtorek, na godz. 9.00, zapraszam osoby chętne do generalnego sprzątania świątyni na zbliżające się święta Wielkanocne.

 13. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych: śp. Jana Bińczaka, Zofię Bonatowską, Witolda Dudka, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wieczne spoczynku. Jutro o o godz. 14.00 pogrzeb śp. Ireny Zalewskiej. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Naszą modlitwą ogarnijmy także wszystkich zmarłych Parafian, szczególnie tych których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2014