Ogłoszenia duszpasterskie - 18 stycznia 2015 roku


 1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza.
  Umiłowani w Chrystusie Panu. Z wielkim smutkiem pragniemy podzielić się z Wami wiadomością o znieważeniu Najświętszego Sakramentu, jakie miało miejsce 13 stycznia 2015 r. w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  Fakt ten połączony z włamaniem i kradzieżą dotyka głęboko nas wszystkich. Nie ma bowiem większej świętości niż Eucharystia - prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa.
  Dlatego podejmijmy wspólnie pokutę i modlitwę przebłagalną za zniewagę Najświętszego Sakramentu. Niech po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę 18 stycznia zostaną odśpiewane przed Najświętszym Sakramentem suplikacje. Prosimy jednocześnie księży, osoby zakonne i świeckich, aby świadomi swojej odpowiedzialności w Kościele, uczynili wszystko aby zapobiec w przyszłości sytuacjom, w których Eucharystia mogłaby zostać ponownie znieważona. Należy także pamiętać, iż "kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje", zaciąga przez samo popełnienie wspomnianego czynu karę ekskomuniki. Zwolnienie z niej zastrzeżone jest Stolicy Apostolskiej (KPK, kan. 1367).
  W duchu jedności i miłości ze wszystkim Diecezjanami
  + Krzysztof Nitkiewicz
  + Edward Frankowski

 2. W zbliżającym się tygodniu, w liturgii kościoła będziemy obchodzić wspomnienia: jutro - św. Józefa Sebastiana Pelczara, w środę - św. Agnieszki dz. i m., w sobotę - św. Franciszka Salezego.

 3. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, w naszej kolegiacie odbędzie się koncert zt. "Cud narodzenia” - przygotowany przez p. Edytę Gwoździk. Podczas koncertu wystąpi także młodzież ze Opatowskiego Studia Piosenki, a także Orkiestra z Opatowskiego Ośrodka Kultury - serdecznie zapraszamy.

 4. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska.
  Pragniemy dziękować serdecznie tym wszystkim rodzinom, które w ubiegłym tygodniu podejmowały nas w swoich domach. Dziękujemy za dar spotkania i okazaną gościnność. Dziękujemy także za przekazane ofiary z racji kolędy, a także na kolegiatę. Dziękuję także za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary od nowożeńców:
  Martyny Grys i Damiana Woźniaka - 100 zł
  oraz z racji pogrzebów:
  im. śp. Juliana Zygadło - 100 zł
  oraz im śp. Bogumiły Sternik - 200 zł
  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  W nadchodzącym tygodniu porządek wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

  19 stycznia (poniedziałek)
  godz.  9.00
  godz.  15.30


  - ul. Szeroka, Armii Krajowej
  - ul. Sienkiewicza 16, Kopernika bl. 36.


  20 stycznia (wtorek)
  godz.  9.00
  godz.  15.30  - ul. Nowowałowa i Lubelska
  - ul. Sienkiewicza 18, Szeroka 2 (Kozi Rynek)


  21 stycznia (środa)
  godz.  9.00
  godz.  15.30  - ul. Szeroka bl. 3, Szeroka bl. 30 i 32
  - ul. Leszka Czarnego


  22 stycznia (czwartek)
  godz.  9.00
  godz.  15.30  - Pl. Obrońców Pokoju, Starowałowa
  - ul. Nowa, Wąska bl. 27 i 29


  23 stycznia (piątek)
  godz.  9.00
  godz.  15.30  - ul. Kościuszki, Wąska
  - ul. Sienkiewicza bl. 26, Partyzantów 1/7


  24 stycznia (sobota)
  godz.  9.00  - ul. Zacisze, Sienkiewicza i 1-go Maja; ul. Grota Roweckiego


  26 stycznia (poniedziałek)
  godz.  9.00
  godz.  15.30  - ul. Polna, Nowopolna, Szeroka 28
  - ul. Jagiełły, Słowackiego bl. 4 i 5  We wtorek, 27 stycznia, od godz. 15.30, będziemy odwiedzać te rodziny, które z różnych przyczyn nie były obecne w czasie wizyty duszpasterskiej, a chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu. Prosimy o zgłaszanie adresów tych rodzin..

 5. Stowarzyszenie Pomoc Kościołom w Potrzebie, zwraca się z prośbą o przekazywanie zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Oddając zużyty sprzęt pozbywamy się nie tylko kłopotu związanego z jego utylizacją, ale przede wszystkim dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie. Zużyty sprzęt będzie zabrany z naszej parafii we wtorek, 27 stycznia br. o godz. 14.00. Prosimy o pomoc w zebraniu od ludzi złomu - młodzież, strażaków OSP i grupy parafialne. Zużyty sprzęt gromadzimy na parkingu przed kolegiatą.

 6. Pragnę jeszcze dziękować mieszkańcom z ul. Kopernika 3a kl. IV, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły trzy osoby: Sabina Kargul, Anna Duda i Urszula Wójtowicz. Paniom sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego składam serdeczne Bóg zapłać.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika, bl. nr 3a, kl. I.

 7. Naszą modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłego śp. Juliana Zygadło, którego wczoraj odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Dziś, natomiast o godz. 14.00, pogrzeb śp. Bogumiły Sternik. Naszą modlitwą ogarniamy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

© 2003-2015