Ogłoszenia duszpasterskie - 16 listopada 2014 roku


 1. Za nami uroczystości odpustowe ku czci św. Marcina Bpa - Patrona naszego Miasta, Parafii, świątyni i Kapituły Kolegiackiej. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowych. Dziękuję za troskę o czystość świątyni i za przyozdobienie jej kwiatami. Dziękuję również Orkiestrze z Opatowskiego Domu Kultury, za uświetnienie uroczystej sumy odpustowej.

 2. Dziś o godz. 16.15 różaniec za zmarłych, polecanych w naszych wypominkach.

 3. Dziś także w naszej Ojczyźnie wybory samorządowe. Wybierzemy radnych do rady gminy, powiatu, sejmiku województwa, a także burmistrza naszego miasta i gminy. Naszym moralnym obowiązkiem jest udział w wyborach i głosowanie na tych kandydatów, którzy zgodnie z naszym sumieniem zasługują na pełnienie tak ważnej misji społecznej.

 4. W piątek, po Mszy św. wieczorowej spotkanie członków Akcji Katolickiej.

 5. W tym tygodniu, w liturgii kościoła, będziemy obchodzić wspomnienia: jutro św. Elżbiety Węgierskiej, we wtorek bł. Karoliny Kózkówny, w środę – bł. Salomei, we czwartek - św. Rafała Kalinowskiego, w piątek – Ofiarowania NMP, w sobotę natomiast św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

 6. W przyszłą niedzielę - w ostatnią już niedzielę roku liturgicznego – będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka.

 7. Ponieważ odczuwamy już zbliżające się ochłodzenie i spadek temperatury, w naszej świątyni zostało włączone już ogrzewanie. W związku z tym prosimy o wychodzenie z kościoła jednym wyjściem, by nie wychładzać świątyni.

 8. Pragnę serdecznie podziękować za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary złożone na potrzeby kolegiaty. Ofiary zostały złożone z racji pogrzebów:
  im. śp. Krystyny Lipińskiej - 100 zł
  im. sp. Heleny Królikowskiej - 100 zł
  im. śp. Józefy Kijek - 100 zł
  Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. W najbliższą sobotę, na godz. 9.00, do sprzątania kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika z bl. 1, z kl. III.

 10. Naszą modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłe: śp. Krystynę Lipińską, Helenę Królikowską, Józefę Kijek - które w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynki. Miłosierdziu Bożemu polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

© 2003-2014