Ogłoszenia duszpasterskie - 1 marca 2015 roku


 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane na tacę podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kwiaty, którymi dekorujemy każdego roku Grób Chrystusa Pana - to szczególny wyraz naszej miłości i wdzięczności dla Zbawiciela za Odkupienie ludzkości i wysłużone dla nas zdroje łask poprzez Mękę, Krzyż i Zmartwychwstanie. Złóżmy na ten cel ofiarę na miarę swojego serca i swoich możliwości.

 2. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga krzyżowa o godz. 15.30 dla dzieci i młodzieży o godz. 16.15 - dla starszych. W tym tygodniu rozważania Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży poprowadzą rodzice i dzieci kl. III, a dla starszych członkowie Żywej Drogi Krzyżowej.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-wszy czwartek, podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencji misji z udziałem dzieci z Kółka Misyjnego. W I -wszy piątek, chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 9.00. Natomiast spowiedź dla obchodzących I - wsze piątki, od godz. 15.00. W piątek kancelaria nie będzie czynna.

 4. Dziś w naszej parafii rozpoczyna swoją działalność apostolską i modlitewne czuwanie wspólnota Żywych Dróg Krzyżowych. Pragnę serdecznie podziękować tym osobom, które zadeklarowały się do codziennego rozważania Męki Pańskiej i i duchowego wynagradzania Panu Jezusowi za nasze grzechy. Do chwili obecnej zawiązały się trzy wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej, które będą nosiły nazwę: I - pw. "Krwi Chrystusa, wybawienie dusz z otchłani czyścowej" - będzie jej przewodniczyć p. Zofia Polit, II - pw. „Krwi Chrystusa, zdroju miłosierdzia” - będzie jej przewodził p. Mieczysław Wanat i III wspólnota - pw. "Krwi Chrystusa, nadziejo pokutujących", będzie jej przewodzić p. Elżbieta Kudlińska. Zmiany stacji Drogi Krzyżowej będzie odbywać się w pierwsze niedziele miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00, razem z KŻR.

 5. Dziękuję serdecznie za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty. Ofiary złożyli:
  bezimiennie - z Czernikowa Karskiego - 100 zł,
  z ul. Kąpielowej - 100 zł,
  i z racji pogrzebu im. śp. Władysławy ścibisz - 100.
  Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 6. Dziękuję także mieszkańcom z ul. Kopernika bl. nr 5, kl. V, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybył0 5 osób: Teresa Kozłowska, Zofia Popek, Teresa i Beata Gibalskie, Wanda Kaczewska. Z kolei trzy panie, które nie mogły przybyć do sprzątania: Mirosława Majewska, Marta Niewiadomska i Anna Szemraj - przekazały ofiary na kwotę 70 zł. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika 5a bl. kl. I.

 7. Wszystkim obchodzącym imieniny czy urodziny, składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w int. p. Józefy Kucharskiej - w 100 rocz. jej urodzin.

 8. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłą śp. Władysławę ścibisz, którą w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb śp. Jadwigi Drabek. Polećmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2015