Ogłoszenia duszpasterskie - 17 maja 2015 roku


 1. Dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci kl. II. Przez cały tydzień - dzieci komunijne będś przychodzić do kościoła na tzw. "biały tydzień" w strojach komunijnych.

 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30, będziemy przeżywać rocznicę Komunii św. dzieci kl. III. Spowiedź dla dzieci, rodziców i najbliżej rodziny z racji rocznicy I Komunii św. - w piątek od godz. 16.30.

 3. W związku z przypadającą w przyszłym roku 1700 - letnią rocznicą urodzin św. Marcina - Patrona naszej parafii, kolegiaty, miasta Opatów i kapituły opatowskiej, nasza parafia organizuje w dniach 29 czerwca - 2 lipca, czterodniową pielgrzymkę na Węgry - do Szombathely - miejsca urodzenia św. Marcina Bpa. Koszt czterodniowej pielgrzymki 540 zł. Program pielgrzymki i bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń przed kolegiatą. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce, związanej z rokiem jubileuszowym św. Marcina.

 4. Z kolei Rodzina Różańcowa organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę w dniu 6 czerwca (sobota), na III Ogólnopolski Zjazd KŻR. Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmuje p. Emilia Jasińska. Koszt pielgrzymki 35 zł.

 5. W ramach przygotowań formacyjnych do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie młodzież I i II kl. gimnazjum - we wtorek, o godz. 16.30.

 6. Pragnę serdecznie dziękować za złożoną ofiarę na potrzeby kolegiaty z racji pogrzebów:
  im. śp. Zdzisława Śledzia - 100 zł
  im. śp. Janusza Sobczyka - 100 zł
  im. śp. Bożeny Adwent - 100 zł
  im. śp. Stefana Adamskiego - 100 zł
  Rodzinom za przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 7. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za generalne sprzątanie otoczenia kolegiaty i wnętrza świątyni z racji dzisiejszej uroczystości komunijnej. Bóg zapłać.
  W najbliższą sobotę, na godz. 9.00, do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci kl. III, które w przyszłą niedzielę będą przeżywać rocznicę I komunii św.

 8. Modlitwą ogarnijmy zmarłych: śp. Zdzisława Śledzia i śp. Janusza Sobczyka, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. We wtorek, o godz. 13.00, pogrzeb śp. Stefana Adamskiego, a o godz. 15.00, pogrzeb śp. Bożeny Adwent. Miłosierdziu Bożemu polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci obchodzimy. Wieczny odpoczynek...

 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

© 2003-2015