Ogłoszenia duszpasterskie - 22 maja 2016 roku


 1. Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć Trójjedynemu Bogu - Ojcu, Synowi, Duchowi św. - Temu który był, który jest i który przychodzi, w którego Imię zostaliśmy ochrzczeni.

 2. We czwartek, uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. w kolegiacie, o godz. 7.00, 9.00, 10. 30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.30, wyruszy uroczysta procesja z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy. Jak już było ogłaszane, trasa procesji eucharystycznej, w tym roku, będzie prowadzić z Kolegiaty do Klasztoru OO. Bernardynów. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze – na Placu Obrońców Pokoju – przed domem p. Malińskich – ołtarz udekoruje Rodzina Różańcowa, natomiast drugi ołtarz - przed sklepem "Siódemką" - p. Teresy Gajewskiej, udekorują rodzice dzieci kl. III oraz księża wikariusze. Prosimy także o przyozdobienie naszych domów i mieszkań religijnymi emblematami.

 3. Przez całą oktawę Bożego Ciała - w dni powszednie o godz. 17.30, nieszpory eucharystyczne wraz z procesją wokół kolegiaty. Zachęcamy do czynnego udziału.

 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić Dzień Matki, to szczególny dzień dla każdego z nas. Aby uczcić to święto, schola parafialna wraz z opiekunem ks. Sylwestrem, zaprasza na specjalny program słowno-muzyczny "Dziękuję Ci mamo", w środę 25 maja, o godz. 17.30.

 5. Pragnę serdecznie podziękować naszemu parafianinowi p. Mariuszowi Rokickiemu, który bezinteresownie oczyścił i pomalował ławki znajdujące się przed kolegiatą. W pracach tych pomagała także p. Leokadia Gałek. Za ten piękny czyn dla Parafii, składam serdeczne Bóg zapłać.

 6. Pragnę również serdecznie podziękować za przekazane w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty. Ofiary złożyli:
  p. Barbara i Andrzej Wicha - Plac Obr. Pokoju 30 - 300 zł
  p. Leokadia Wicha ul. Batalionów Chłop. 33 - 100 zł
  p. Maria i Krzysztof Glinieccy ul. Kopernika 5a - 100 zł
  bezimienna z Okaliny Kolonia - 50 zł
  oraz z racji pogrzebu im. śp. Juliana Kasprzyka - 100 zł
  i im. śp. Kazimierza Brody - 100 zł
  Wszystkim ofiarodawcom za przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 7. Dziękuję również p. Wandzie Kłusek, która reprezentowała mieszkańców, z ul. 16-go stycznia i przybyła wczoraj do sprzątanie kolegiaty. Bóg zapłać p. Wandzie za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania kolegiaty, zapraszamy mieszkańców z Placu Obrońców Pokoju.

 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

 9. Modlitwą serdeczną ogarnijmy naszych zmarłych parafian, śp. Juliana Kasprzyka oraz śp. Kazimierza Brodę, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłą śp. Leokadię Wicha, której pogrzeb będzie w środę o godz. 15.00. Naszą modlitwą ogarnijmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić: Wieczny odpoczynek...

© 2003-2016