Ogłoszenia duszpasterskie - 17 sierpnia 2014 roku


 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczorowej, odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników czuwania modlitewnego na Jasnej Górze, które nasza parafia będzie prowadzić z 28/29 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze.

 2. Zbliżają się uroczystości dożynkowe w naszej parafii. W tym roku będziemy je przeżywać w niedzielę - 31 sierpnia, na Mszy św. o godz. 12.00. Dożynki parafialne - nasze dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi. Zapraszamy serdecznie wszystkich rolników naszej parafii, abyśmy umieli razem dziękować Panu Bogu za chleb powszedni. Niech nie zabraknie symbolicznych wieńców dożynkowych z poszczególnych miejscowości naszej parafii.

 3. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim osobom, które odpowiedziały na mój apel i wspaniałomyślnie przyszły z pomocą finansową na prowadzone inwestycje na naszym cmentarzu.
  W ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty i na cmentarz zostały przekazane ofiary:
  Anna i Jerzy Opala z ul. Kilińskiego - 200 zł
  Helena i Julian Mroczek z ul. Czernika - 100 zł
  Julia i Mieczysław Wanat z ul. Kopernika 32 - 100 zł
  Edwarda Klusek z ul. Mickiewicza 34 (parafia OO. Bernardynów) - 100 zł
  Dziękuję także za wszystkie ofiary bezimienne:
  z Czernikowa Opatowskiego, z Okaliny Wieś, z ul. Jagiełły, z ul. Partyzantów 8,
  z ul. Sienkiewicza, z ul. Słowackiego, z ul. Szerokiej 32, z ul. Kopernika 9,
  z ul. Wąskiej, z ul. Partyzantów, z ul. Starowałowej,
  z racji chrztu dziecka - od. p. Agaty i Marcina Stępień - 50 zł
  Ponadto trzy rodziny przekazały ofiary z deklaracji kolędowych.
  Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 4. W dniu wczorajszym do sprzątania świątyni byli zaproszeni mieszkańcy z ul. Hejnickiego niestety do sprzątania nikt nie przybył. Dwie rodziny, które nie mogły przybyć przekazały ofiary w wysokości 120 zł. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Czerwińskiego.
  Dziękuję także pewnej osobie, za wykonanie w minionym tygodniu prac porządkowych wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.

 5. Wszystkim drogim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, a odpoczywającym na wakacjach dobrego wypoczynku.

 6. Polećmy także Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2014