Ogłoszenia duszpasterskie - 28 września 2014 roku


 1. W dni dzisiejszym, o godz. 15.00, Legion Maryi przy naszej parafii, zaprasza do uczestnictwa w akcji: "Koronka do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic świata". Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odmówiona w rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki. Miejsce spotkania - przy Bramie Warszawskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.

 2. W najbliższą środę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. święty Jan Paweł II, wiele razy wzywał nas do umiłowania modlitwy różańcowej. Mówił: "modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia. Bierzmy zatem w tym miesiącu różaniec św. ze czcią w swoje ręce i zanośmy przed tron Boży nasze modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwa różańcowe, a szczególnie nasze dzieci i młodzież.
  Różaniec w kolegiacie w niedzielę o godz. 16.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15.
  Rozważania różańcowe przez kolejne dni tygodnia będą prowadzić poszczególne wspólnoty i grupy modlitewne. I tak:

  • w poniedziałek - dzieci z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2
  • we wtorek - młodzież z Zespołu Szkół nr 1
  • w środę - młodzież z I, II i III kl. Gimnazjum
  • we czwartek - Służba Liturgiczna Ołtarza i młodzież z KSM-u
  • w piątek - Stowarzyszenie Przyjaciół WSD i rodziny kapłanów
  • w sobotę - KŻR
  • w niedzielę - Legion Maryi, Akcja Katolicka, Nauczyciele i Wolontariat.

 3. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić święta i wspomnienia: jutro – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek – wsp. św. Hieronima, w środę - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we czwartek - świętych Aniołów Stróżów, w sobotę – św. Franciszka z Asyżu..

 4. Także w sobotę - 4 października w Ostrowcu św., w parafii Matki Bożej Saletyńskiej,, odbędzie się IV Diecezjalny Zjazd Kół Żywego Różańca. Z naszej parafii, o godz. 13.00, z przed kolegiaty wyjazd uczestników pielgrzymki..

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku - w piątek od godz. 16.30.

 6. Chorych z komunią św. pierwszo piątkową będziemy odwiedzać od godz. 9.00

 7. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca - wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. Rozważania różańcowe poprowadzi KŻR p.w. NMP Królowej Polski - p. Urszuli Fojt.

 8. Za dwa tygodnie, w niedzielę - 12 października, o godz. 17.00, w Iwaniskach rozpoczęcie się tzw. kurs przedmałżeński. Osoby, które w niedalekiej przyszłości mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński, winny uczestniczyć w naukach przygotowujących

 9. W ubiegłym tygodniu na potrzeby kolegiaty i na cmentarz zostały złożone ofiary:
  bezimienna z ul. Kopernika bl. nr 5 - 100 zł
  z racji pogrzebu: im. śp. Ireny Łata - 100 zł
  Ofiarodawcom za przekazaną ofiary składam serdeczne Bóg zapłać

 10. Dziękuję także mieszkańcom z Jałowęs – tzw. Syrki za, za sprzątanie świątyni w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyło 7 osób: Paulina, Teresa i Władysław Polit, Teresa Bełczowska i Ewa Drożdżal, Milena i Grzegorz Zwolscy. Ponadto sprzątający przekazali ofiary na kwiaty w wysokości 100 zł. Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni.
  W najbliższą sobotę, do sprzątania kolegiaty zapraszamy mieszkańców z Jałowęs - tzw. Karsy

 11. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych parafian: śp. Henryka Issera i śp. Irenę Łata, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy także wszystkich zmarłych parafian, których rocznicę śmierci w tym tygodniu będziemy obchodzić, wypraszając dla nich dar Bożego Miłosierdzia. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2014