Ogłoszenia duszpasterskie - 12 października 2014 roku


 1. Dziś, z racji kolejnej rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w całej Polsce przeżywamy tzw. niedzielę papieską - tym roku pod hasłem: "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie". Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary do puszek, na rzecz Fundacji III tysiąclecia - na stypendia dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin ubogich. Przy wyjściu z kolegiaty można złożyć ofiarę do puszki na ten zbożny cel. Wszystkim ofiarodawcom, za okazany dar serca, składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.

 2. Przeżywamy październikowy czas różańcowy. W naszej kolegiacie nabożeństwo różańcowe w niedziele o godz. 16.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15

 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienia: jutro bł. Honorata Koźmińskiego, w środę - św. Teresy z Avila, we czwartek, św. Jadwigi śląskiej, w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego, w sobotę 18 października - będziemy obchodzić święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu przypada święto patronalne Służby Zdrowia.

 4. W przyszłą niedzielę, 19 października, będziemy obchodzić NIEDZIELĘ MISYJNą. Oprawę Mszy św.  o godz. 10.30,  przygotują dzieci z Koła Misyjnego. W ramach solidarności i dzielenia się dobrami materialnymi na rzecz misji, po Mszy św. dzieci będą rozprowadzać różańce misyjne. Ofiary w całości zostaną przekazane na rzecz misji.

 5. Zbliżają się dni szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tych dniach pójdziemy na cmentarz, aby porządkować groby swoich bliskich. Zwracam się z serdeczną prośbą o składanie liści i wypalonych zniczy do ustawionych pojemników.

 6. W kancelarii przyjmujemy na wypominki: roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe.

 7. Opatowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie na Rzecz Starówki oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej - serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Opatów w dniu dzisiejszym, o godz. 15.00, na Opatowski Rynek. Organizatorzy pragną uwiecznić dla potomności wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Opatów poprzez wspólną fotografię, która zostanie wykonana z wysięgnika, a następnie wydrukowana w postaci wielkiego panoramicznego baneru. Fotografia zostanie udostępniona również w Internecie w taki sposób, aby każdy kto będzie na fotografii, mógł siebie odnaleźć. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa. Dlatego prosimy wszystkich, o jak najliczniejsze przybycie dziś na Rynek, o godz. 15.00.
  W imieniu Organizatorów - wszystkich serdecznie zapraszamy.

 8. Pragnę podziękować za przekazaną w ubiegłym tygodniu ofiarę na potrzeby kolegiaty, w wysokości 100 zł od pewnej osoby z ul. Słowackiego, z bl. nr 5. Bóg zapłać.

 9. Dziękuję także mieszkańcom Jałowęs, którzy w dniu wczorajszym przybyli do sprzątania kolegiaty. Do sprzątania przybyło siedem osób: Agnieszka Jakubowska, Zofia i Karolina Wieczorek, Wiesława Tomaszewska, Kuba Sobczyński, Jolanta Olszańska, Andrzej Rychta. Ponadto sprzątający i trzy osoby, które nie mogły przybyć przekazały ofiary na kwiaty w wysokości 110 zł. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego. W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców Jurkowic.

 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2014