Ogłoszenia duszpasterskie - 19 kwietnia 2015 roku


 1. Dziś, o godz. 15, w naszej diecezji, na Świętym Krzyżu, rozpoczynają się uroczystości peregrynacyjne Symboli Światowych Dni Młodzieży. Pierwszym dekanatem do którego przybędą symbole, jest nasz dekanat opatowski. O godz. 19.00, przed naszą kolegiatą powitamy uroczyście symbole ŚDM - krzyż i ikonę Matki Bożej. Po powitaniu, będziemy uczestniczyć w programie poetycko-muzycznym zt. „W mroku jest tyle światła” - w wykonaniu młodzieży z Opatowskiego Ośrodka Kultury. Program oparty o teksty Jana Pawła II, przygotowała p. Edyta Gwoździk.
  Następnie wraz z młodzieżą z naszego dekanatu będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, idąc na Rynek Opatowski. Po zakończeniu drogi krzyżowej - w kolegiacie trwać będzie czuwanie modlitewne do godz. 23.00. Jutro, o godz. 8.50 symbole ŚDM nawiedzą młodzież z ZS Nr 1 w Opatowie.
  O godz. 10.30, będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa E. Frankowskiego i kapłanów naszego dekanatu, po czym symbole ŚDM zostaną przekazane do dekanatu łagowskiego.
  Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych by włączyły się w to wielkie przeżycie duchowe, przygotowujące nas do ŚDM.

 2. We czwartek, 23 kwietnia - uroczystość św. Wojciecha - Głównego Patrona Polski.

 3. Pragnę serdecznie podziękować rodzicom dzieci I-wszo komunijnych za przekazany dar ołtarza. Rodzice dzieci kl. II, które za miesiąc przystąpią do I komunii św. przekazali ofiary w wysokości 1 710 zł. Z ofiar tych zakupione zostały naczynia liturgiczne do udzielania sakramentu chrztu św. Pozostała kwota przeznaczona zostanie na zakup nowego wzmacniacza do nagłośnienia kościoła. Będzie to wspólny dar ołtarza - także od rodziców młodzieży bierzmowanej.

 4. Pragnę podziękować także tym osobom, które w ubiegłym tygodniu przekazały ofiary na potrzeby kolegiaty:
  p. Józefa Kucharska z ul. Cegielnianej - 100 zł
  bezimienna z ul. Hejnickiego - 100 zł
  z racji pogrzebu
  im. śp. Zofii Wiąk - 100 zł
  oraz im. śp. Marianny Grys - 100 zł
  Ofiarodawcom za przekazane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. Dziękuję serdecznie mieszkańcom z ul. Kopernika bl. nr 7, kl. I, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły trzy osoby. Bóg zapłać za troskę o czystość Domu Bożego. W najbliższą sobotę, do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika bl. nr 7, kl. II.

 6. Pomódlmy się jeszcze za zmarłych naszych parafian: śp. Zofię Wiąk, śp. Mariannę Grys, które pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu. We wtorek, o godz. 14.00 pogrzeb śp. Balbiny Głąb, najstarszej naszej parafianki, która żyła 108 lat i trzy miesiące. W środę natomiast o godz. 15.00, pogrzeb śp. Sławomira Szostaka z Jurkowic. Serdeczną modlitwą ogarnijmy także naszych zmarłych, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2015