Ogłoszenia duszpasterskie - 7 lutego 2016 roku


 1. Dziś w naszej parafii rozpoczyna się doroczne, 40-godz. Nabożeństwo Eucharystyczne, które trwać będzie przez kolejne trzy dni. Adorując Jezusa Eucharystycznego, uwielbiać będziemy Boga obecnego wśród nas, dziękować Mu za udzielone nam łaski i przepraszać za grzechy własne i grzechy całego świata. Jutro i we wtorek, Msze św. z kazaniem eucharystycznym - o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00; przybędą kapłani z dekanatu i będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Na adorację zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian. Prosimy, też aby zespoły parafialne rozplanowały sobie godziny zespołowej adoracji, aby Pan Jezus Eucharystyczny wystawiony w Hostii św., nie był osamotniony.

 2. W środę popielcową rozpocznie się w kościele Wielki Post. Msze św. w tym dniu w kolegiacie - o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Z pokorą pochylimy nasze głowy, aby przyjąć poświecony popiół, znak przemijania i pokuty i usłyszeć słowa: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" i "Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz".

 3. W Wielkim Poście będziemy przeżywać jakże bliskie nam i drogie nabożeństwa Dróg krzyżowych i Gorzkich Żali. Drogi krzyżowe dla dzieci i młodzieży będą w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15.30, dla starszych zaś o godz. 16.15. W tym tygodniu drogę krzyżową dla dzieci i młodzieży poprowadzi młodzież I i II kl. gimnazjum, a dla starszych KŻR. Serdecznie zachęcamy wiernych do udziału w tych nabożeństwach odprawianych ku czci Męki Pańskiej.

 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 - odprawiane jest nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 5. We czwartek, 11 lutego – z racji obchodzonego "Dnia chorego”, na godz. 9.00, zapraszamy wszystkich chorych parafian i wiernych w podeszłym wieku. Podczas Mszy św. będzie udzielany Sakrament chorych. Chorzy otrzymają też błogosławieństwo Najśw. Sakr. na sposób "lourdzki”. Również we czwartek, przypada 11 dzień miesiąca. O godz. 16.30 wieczór św. Marcinowy. Przychodząc na nabożeństwo, przynieśmy ze sobą kartki z wypisanymi modlitwami, które chcemy polecać Panu Bogu przez przyczynę św. Patrona.

 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników parafialnej pielgrzymki do Szombathely na Węgrzech, z racji 1700. rocznicy Narodzin św. Marcina - naszego Patrona. W autokarze są jeszcze wolne miejsca. Osoby, które się zapisały na pielgrzymkę, prosimy, aby wpłaciły zaliczkę w wysokości 400 zł.

 7. Pragnę serdecznie podziękować tym osobom, które w ubiegłym tygodniu przekazały ofiary na planowane inwestycje przy naszej kolegiacie. Lista ofiarodawców jest wywieszona na tablicy ogłoszeń. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 8. Dziękuję również mieszkańcom z ul. Szerokiej 30 i 32, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyło 7 osób: Wanda Pożoga, Wioletta Wiącek, Irena Jakubczak, Janusz i Paweł Lech, Teresa Bugała i Zofia Łojkowska. Z kolei trzy osoby, które nie mogły przybyć do sprzątania - Mirosława Zybała, Helena Soja i Iwona Kędziora - przekazały ofiary w wysokości 50 zł. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego.
  W najbliższą sobotę do sprzątania Kolegiaty zapraszamy mieszkańców Tomaszowa.

 9. Naszą modlitwą ogarnijmy zmarłych: śp. Stefana Wójcika oraz śp. Mieczysława Wójcika, których w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Miłosierdziu Bożemu polećmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin, prośmy także o wieczną radość dla zmarłych, których rocznicę śmierci będziemy w tym tygodniu obchodzić - Wieczny odpoczynek...

© 2003-2016