Ogłoszenia duszpasterskie - 28 czerwca 2015 roku


 1. Jutro, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej kolegiacie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku - w piątek od godz. 17.30. Chorych z komunią św. będziemy odwiedzać od godz. 9.00.

 3. W sobotę o godz. 17.15 - nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej.

 4. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 , wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. i wymiana tajemnic różańcowych oraz drogi krzyżowej. Rozważania różańcowe poprowadzi KŻR pw. św. Marcina - p. Barbary Rzepka.

 5. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie członków Rady Parafialnej, w celu omówienia wielu ważnych spraw, m. in. dalszego funkcjonowania cmentarza, na którym brakuje już miejsca na nowe groby, musimy także podjąć decyzję w sprawie starania się parafii o środki unijne, dlatego też bardzo serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie.

 6. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim odpoczywającym życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego. Przez okres wakacji, w kolegiacie w dni powszednie będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 7.30.

 7. W środę 8 lipca, przez naszą parafię będzie przechodzić piesza Pielgrzymka z Warszawy do Miejsca Piastowego organizowana przez XX. Michalitów. Motywem pielgrzymki jest ekspiacja za grzechy pijaństwa, narkomanii i rozwiązłości w naszej Ojczyźnie. Prosimy o zgłaszanie adresów rodzin, które chciałyby przyjąć pielgrzymów na obiad do swoich domów. Do chwili obecnej zgłosiło się 12 rodzin, które zaprosiły 50 osób na obiad. Przewiduje się że w pielgrzymce będzie uczestniczyć ok. 100 osób. Kapłani i siostry zakonne będą na obiedzie na plebanii.

 8. W ubiegłym tygodniu Ks. Biskup Ordynariusz odwołał z naszej parafii ks. wikariusza Zbigniewa Katę i przeniósł do parafii Tuszów Narodowy. Ks. Zbigniewowi dziękujemy za czteroletnią posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce duszpasterskiej.
  Jednocześnie Ks. Biskup do naszej parafii przysyła dwóch kapłanów: ks. Sylwestra Dula, który ostatnio pracował w parafii Annopol i ks. Jerzego Skiminę, który pracował w parafii Tuszów Narodowy. Wraz z przybyciem obu, nowych kapłanów do naszej parafii, łączę wiele nadziei, na ożywienie w naszej parafii pracy duszpasterskiej, zwłaszcza z ministrantami, dziećmi i młodzieżą. W związku z tym, że obecnie w parafii będzie czterech kapłanów, brakować nam będzie intencji mszalnych przynajmniej dla jednego kapłana. Dlatego zwracam się z prośbą o zamawianie intencji mszalnych, także mszy św. gregoriańskich, również przez okres wakacji. Jednocześnie chciałbym poinformować, że rezerwację mszy św. na przyszły rok rozpoczniemy przyjmować na początku sierpnia.

 9. Pragnę serdecznie podziękować, za przekazanie w ubiegłym tygodniu ofiary na potrzeby kolegiaty. Ofiary złożyli:
  jubilaci, p. Genowefa i Mieczysław Utnik z ul. Kopernika 7 - 200 zł
  p. Stanisława Maj z ul. Sienkiewicza 10 - 100 zł
  Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

 10. Dziękuję także mieszkańcom, z ul. Kopernika, z bl. nr 11, za sprzątanie kolegiaty w dniu wczorajszym. Do sprzątania przybyły cztery osoby. Bóg zapłać sprzątającym za troskę o czystość Domu Bożego. Dziękuję także za ofiarowane kwiaty pani nauczycielce z Samorządowego Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie.
  W najbliższą sobotę do sprzątania kolegiaty, zapraszamy mieszkańców z ul. Kopernika z bl. nr 32, kl. I.

 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz rocznicę zaślubin składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

 12. Modlitwą serdeczną ogarnijmy zmarłych z naszych rodzin, zwłaszcza tych, których w tym tygodniu rocznicę śmierci będziemy obchodzić. Wieczny odpoczynek...

© 2003-2015